1. 4. / NE / 15.30
SHERLOCK GNOMES / 5 €
Réžia: John Stevenson / USA/VB 2018 / animovaný / 90 min / ČD / MP 12
Dobrodružná detektívna animovaná komédia Sherlock Gnomes opisuje najväčší prípad sadrovej verzie legendárneho detektíva. Kto iný by mal vyšetrovať hromadné miznutie záhradných trpaslíkov? Kto by chcel preboha kradnúť trpaslíkov? Je to naozaj uletená otázka, pokiaľ však tiež nie ste sadrová ozdoba nejakej záhradky a nejde vám tým pádom o krk. Našťastie sa po okolí potuluje istý detektív Sherlock, ktorý sa do riešenia tejto záhady pustí s nasadením sebe vlastným. Škoda len, že je tiež zo sadry. Animovaná komédia Sherlock Gnomes voľne nadväzuje na úspešnú trpasličiu shakespearovskú adaptáciu Gnomeo a Júlia, len žáner romantickej drámy nahrádza detektívkou.

1. 4. / NE / 17.30
NOČNÁ HRA / 5 €
Réžia: J. F. Daley / USA 2018 / čierna komédia / 100 min / ST / MP 12
Mohla to byť najzábavnejšia hra, akú kedy hrali… alebo prehrali. Každý týždeň Max a Annie organizujú zábavný „herný“ večer. Maxov charizmatický brat Brooks však pripraví tentoraz hru, akú ešte nezažili – riešenie záhadnej vraždy, pričom nezabudne ani na falošných gangstrov a federálnych agentov. Takže aj Brooksov únos je súčasťou hry… alebo nie? Keď sa šesť súťaže chtivých hráčov rozhodne vyriešiť prípad a vyhrať HRU, postupne zistia, že ani táto „hra“, ani Brooks, nie sú úplne tými, čo si mysleli. Počas jednej chaotickej noci sa priatelia ocitnú až po uši v deji a každé nové zistenie obráti ich situáciu hore nohami. HRA nemá pravidlá, ani body a hráči netušia, kto ju ešte zdieľa s nimi…

1. 4. / NE / 20.00
TLMOČNÍK / 5 €
Réžia: Martin Šulík / SR/ČR/RAK 2018 / tragikomédia / 113 min / OV / MP 12
Každá cesta má svoje tajomstvo. Svojrázne roadmovie o dvoch pánoch, ktorí cestujú krížom cez Slovensko, aby spoznali pravdu o vlastnej minulosti. Počas cesty sa dostávajú do bizarných situácii, stretávajú rozmanitých ľudí a postupne si skladajú mozaikovitý obraz strednej Európy, ktorá sa navonok mení, ale niekde v hĺbke ukrýva stále nevyriešené konflikty. Vďaka poznaniu života toho druhého, začínajú chápať vlastné činy a nanovo si definujú vlastnú identitu. Oscarový režisér a publikom milovaný český  filmár v novej snímke stvárnil asketického tlmočníka Aliho. Jeho partnera, rakúskeho učiteľa a bonvivána so slabosťou pre alkohol a pekné ženy, si z chuti zahral popredný rakúsky herec Peter Simonischek, nositeľ Európskej filmovej ceny za najlepšieho herca roku 2016 za nemeckú komédiu Toni Erdmann, ktorá bola nominovaná aj na Oscara.

3. 4. / UT / 19.30
VERMEER Z NÁRODNEJ GALÉRIE – ART / 6 €
Réžia: Phil Grabsky / VB 2013 / dokument / 90 min / ČT / MP 12
Národná galéria v Londýne ponúka nový pohľad na jedného z najviac zarážajúcich a fascinujúcich umelcov všetkých čias – Johannesa Vermeera. Národná galéria sa rozhodla zamerať sa na Vermeerov vzťah k hudbe. Je to jedna z najpopulárnejších tém holandského maliarstva a odhaľuje ohromné množstvo informácií o portrétovaných osobnostiach a spoločnosti, v ktorej žili. Tim Marlow presahuje tému výstavy a rozpráva celý Vermeerov životný príbeh, a pritom ukazuje v detaile mnoho umelcových diel. Pre tých, ktorí boli inšpirovaní filmom z roku 2003, Dievča s perlou, s Colinom Firthom a Scarlett Johansson, posunie tento film fascináciu a pôžitok z Vermeerovho života a diela na novú úroveň.

4. 4. / STR / 19.30
ERIC CLAPTON / 5 €
Réžia: Lili Fini Zanuck / VB 2017 / dokument / 135 min / ČT / MP 12
Clapton je Boh”. Graffiti s týmito slovami zaplavili celý Londýn a Eric Clapton sa stal vďaka svojej unikátnej hre na gitaru národným hrdinom. Dodnes je bezpochyby jednou z najväčších ikon hudobného sveta a patrí medzi najlepších bluesových gitaristov. Vďaka svojmu osobitému štýlu hry si vyslúžil prezývku Slowhand čiže Pomalá ruka. Dokumentárny film Eric Clapton prináša divákom nevšedný intímny pohľad na umelcov osobný život, kariéru, vzostupy a pády. Dokument je vierohodný aj vďaka tomu, že je doplnený o rozprávanie samotného gitaristu a jeho blízkych zostavené z minulých i novo zaznamenaných rozhovorov. Divákom sa naskytne možnosť nahliadnuť do Ericovho osobného archívu, v ktorom sú videozáznamy z jeho najlepších koncertov a zo zákulisia, domáce videá, súkromné fotografie, listy a osobné zápisky z Ericových denníkov. Claptonov talent je znázornený úprimne a pravdivo, bez pozlátky. Za jeho úspechmi totiž stoja najmä ambície, tvrdá práca a bohužiaľ i životné tragédie.

5. 4. / ŠTV / 19.30
NA KONCI SVETA – Filmklub K4 / 4 € / 3 €
Réžia: Francis Lee / VB 2017 / dráma / 104 min / ČT / MP 15
Život chovateľa oviec obráti naruby príchod rumunského migranta. Johnny Saxby je chovateľom oviec v Yorkshire, ktorý si vybíja svoju frustráciu občasným pitím a nezáväzným sexom. Všetko sa zmení až príchodom rumunského migranta Gheorgheho, ktorého zamestnajú ako výpomoc na farme počas jarnej sezóny. Intenzívny vzťah ukáže Johnnymu novú cestu.

6. 4. / PIA / 19.30
READY PLAYER ONE: HRA SA ZAČÍNA / 5 €
Réžia: Steven Spielberg / USA 2018 / akčný, sci-fi / 140 min / ST / MP 12
Hranica medzi virtuálnym a reálnym svetom môže byť tenká. A potom ide o život. V roku 2045 je svet veľmi nehostinné miesto. Stredoškolák Wade Watts, tak ako väčšina ľudstva, uniká pred bezútešnou realitou do virtuálnej utópie zvanej OASIS, kde môže byť každý, kým len chce. Existujú tu tisíce planét, na ktorých sa dá žiť, hrať, ale aj zamilovať. Tvorca OASIS-u James Halliday totiž zomrel bez potomkov a svoje rozprávkové bohatstvo spolu s OASIS-om sa rozhodol darovať človeku, ktorý rozlúšti hádanky a splní úlohy roztrúsené v jeho výtvore. Milióny ľudí sa celé roky márne pokúšajú rozpliesť hustú sieť odkazov na popkultúru z konca dvadsiateho storočia. Až kým Wade jedného dňa nenatrafí na kľúč k rozlúšteniu prvej hádanky a odrazu stojí proti tisíckam súperov v zúfalých pretekoch o uchmatnutie hlavnej ceny. Nejde tu však len o lákavú výhru, ale najmä o desivý dosah pretekov na skutočný svet, ktorý sa od základov zmení…

7. 4. / SO / 15.30
VČIELKA MAJA 2: SLADKÉ HRY / 5 €
Réžia: N. Cleary, A. Stadermann / NEM 2018 / animovaný / 89 min / SD / MP
Najnovšie dobrodružstvo včielky Maji a jej priateľov už čoskoro na plátnach kín. Včielka Maja poletí za Jej Veličenstvom včeľou Cisárovnou poprosiť o to, aby sa jej úľ mohol zúčastniť slávnych Sladkých Hier. Včelia Cisárovná Maji vyhovie, ale ak Maja prehrá, jej úľ príde o všetky zásoby medu. Podarí sa Včielke Maji a jej kamarátom Sladké Hry vyhrať?

7. 4. / SO / 17.30
APOŠTOL PAVOL / 5 €
Réžia: Andrew Hyatt / USA 2018 / historická dráma / 107 min / ST / MP 12
Historický príbeh o jednej z najväčších osobností kresťanstva. Počas prenasledovania kresťanov na začiatku nášho letopočtu je Pavol uväznený rímskym cisárom Nerom. V tmavej, chladnej cele bojuje s hladom, samotou, no tiež s výčitkami svedomia z vlastnej farizejskej minulosti. Jeho jediným verným spoločníkom ostal Lukáš, ktorý počas svojich návštev v Pavlovej cele spisuje zážitky a učenie muža, ktorý sa stal neskôr známym ako Apoštol národov.

7. 4. / SO / 20.00
DANCER / 5 €
Réžia: Steven Cantor / VB/USA/Rusko 2016 / tanečný, životopisný / 85 min / ST / MP 12
Sergej Vladimirovich Polunin. Ikona.Génius. Rebel. Obdarený veľkou vytrvalosťou a zanietením, Sergej Polunin vzal tanečný svet útokom a stal sa historicky najmladším sólistom Kráľovského baletu v Londýne. V dvadsiatich piatich rokoch bol na vrchole kariéry. Rozhodol sa však odísť a tanec úplne opustiť. Dokumentárny film režiséra Stevena Cantora sleduje život tohto osobitého umelca, od jeho márnotratných začiatkov na Ukrajine cez strhujúce výkony vo Veľkej Británii, Rusku a nakoniec i v Spojených štátoch, kde ho David LaChapelle nakrútil pri tanci na Hozierovu skladbu Take Me to Church a video sa okamžite stalo hitom internetu. Film okrem oslavy Poluninovho rýdzeho talentu a nespútaných ambícií uvažuje tiež o tom, či bohatstvo a úspech stačia k nájdeniu osobnej a profesijnej identity…?

8. 4. / NE / 15.30
LEO DA VINCI: MISIA MONA LÍZA / 5 €
Réžia: Sergio Manfio / TAL 2018 / animovaný / 82 min / SD / MP
Animovaný film o fascinujúcej postave mladého Leonarda da Vinci, ktorý vďaka svojim úžasným vynálezom a za pomoci svojich priateľov zažije neuveriteľné dobrodružstvá. Mladý Leonardo je kreatívny a odvážny chlapec, ktorý svojimi vynálezmi neustále prekonáva zákony fyziky. Pri ich testovaní v praxi mu trpezlivo pomáhajú verný kamarát Lorenzo a Leova tajná láska, očarujúca Líza. Keď však požiar zničí všetok majetok jej otca, zaľúbený Leo sa v snahe pomôcť im, vydáva hľadať stratený poklad na tajuplný ostrov Montecristo. Nie je však jediný, kto verí, že s použitím svojich jedinečných vynálezov ho dokáže získať. Na svojej odvážnej ceste stretáva ďalších priateľov i nepriateľov a tak sa postupne odkrýva príbeh plný prekvapení, dobrodružstiev a najmä vynaliezavosti.

8. 4. / NE / 17.30
MÁRIA MAGDALÉNA / 5 €
Réžia: Garth Davis / VB 2018 / dráma / 130 min / ST / MP 12
Mária Magdaléna je životopisnou drámou o jednej z najtajomnejších ženských postáv našej civilizácie.  Napráva obraz očitej svedkyne umučenia a vzkriesenia Ježiša Krista, z ktorej dejiny urobili prostitútku. Mária Magdaléna patrí k najzáhadnejším biblickým postavám. Je opradená mnohými mýtmi, ktoré z nej robia prostitútku, ktorú napravilo až stretnutie s Ježišom Kristom, a ten najodvážnejší jej prisudzuje úlohu jeho manželky. Garth Davis, režisér na Oscara nominovanej drámy Lion, sa rozhodol túto mýtickú škvrnu zmazať a natočil dojemný a pôsobivý príbeh ženy, ktorá sa previnila tým, že sa narodila do zlej doby. V hlavných úlohách historickej drámy sa predstavia na Oscara nominovaní Rooney Mara (Mária Magdaléna), Joaquin Phoenix (Ježiš Kristus) a Chiwetel Ejiofor (apoštol Peter). Máriinej citlivej a dumavej povahe sa priečila predstava, že skončí v dohovorenom sobáši s mužom, ktorého jej vybral jej otec. Nevidela však inú možnosť, až kým sa v jej dedine neobjavila skupina pútnikov, ktorú viedol charizmatický Ježiš. Mária, okúzlená jeho povahou a názormi, rázne popretŕhala všetky putá, ktoré ju viazali k domovu, a stala sa členkou Ježišovho sprievodu smerujúceho do Jeruzalema. Ako jediná žena v jeho bezprostrednej blízkosti od začiatku pociťovala nevraživosť zo strany Ježišových učeníkov. Tá narastala priamo úmerne tomu, koľko času s ňou Ježiš trávil, a ako veľmi si začínali rozumieť. Na obzore sa však objavujú hradby Jeruzalema a s nimi aj nevyhnutná vidina Ježišovej mučeníckej smrti na kríži. Na to však nie je Mária pripravená …

8. 4. / NE / 20.00
HMYZ / 5 €
Réžia: Jan Švankmajer / ČR/SR 2018 / čierna komédia / 98 min / OV / MP 15
Krčma v malom meste. Je zatvorené, stoličky sú prevrátené na stoloch. Na vešiaku visia “hmyzie šatičky“: sukienky z krepového papiera, papundeklové motýlie krídla, pestro pomaľované a čierne lesklé krovky chrobákov. Pri stole v kúte miestnosti sedí šesť miestnych ochotníkov: režisér, Růžena, pán Václav, pán Borovička, železničiar Kopřiva a slečna Jitka. Tulák leží doma s ischiasom. Chrobáčica a Kukla ešte neprišli. Počas skúšky sa prelínajú životy ochotníkov s osudmi postáv bratov Čapkovcov. Režisér – Svrček umorí pána Václava, milenca svojej ženy. Pán Kopřiva, hrajúci Parazita, zožerie slečnu Jitku – Larvičku. Pánovi Borovičkovi sa podarí prevtelenie do chrobáka tak presvedčivo, že opustí nadobro svoju ľudskú podobu. Počas skúšky sa rodí aj umiera, čas nehrá rolu. A to všetko sa odohráva na pozadí hry bratov Čapkovcov, kde sa hmyz správa ako ľudia a ľudia ako hmyz.

10. 4. / UT / 19.30
READY PLAYER ONE: HRA SA ZAČÍNA 3D / 6 €
Réžia: Steven Spielberg / USA 2018 / akčný, sci-fi / 140 min / ST / MP 12
Hranica medzi virtuálnym a reálnym svetom môže byť tenká. A potom ide o život. V roku 2045 je svet veľmi nehostinné miesto. Stredoškolák Wade Watts, tak ako väčšina ľudstva, uniká pred bezútešnou realitou do virtuálnej utópie zvanej OASIS, kde môže byť každý, kým len chce. Existujú tu tisíce planét, na ktorých sa dá žiť, hrať, ale aj zamilovať. Tvorca OASIS-u James Halliday totiž zomrel bez potomkov a svoje rozprávkové bohatstvo spolu s OASIS-om sa rozhodol darovať človeku, ktorý rozlúšti hádanky a splní úlohy roztrúsené v jeho výtvore. Milióny ľudí sa celé roky márne pokúšajú rozpliesť hustú sieť odkazov na popkultúru z konca dvadsiateho storočia. Až kým Wade jedného dňa nenatrafí na kľúč k rozlúšteniu prvej hádanky a odrazu stojí proti tisíckam súperov v zúfalých pretekoch o uchmatnutie hlavnej ceny. Nejde tu však len o lákavú výhru, ale najmä o desivý dosah pretekov na skutočný svet, ktorý sa od základov zmení…

11. 4. / STR / 19.30
LADY BIRD /5 €
Réžia: Greta Gerwing / USA 2017 / dráma / 94 min / ČT / MP 12
Lady Bird je neobyčajný príbeh o obyčajnom dospievaní dievčaťa, ktorá zúfalo hľadá to, čo všetci ostatní – chlapca a zmysel života. Film patrí medzi najlepšie filmy roka 2017 a herečka Saoirse Ronan za svoj výkon získala Zlatý glóbus. Christine má osemnásť a žije s pocitom, že ešte nič nezažila. Že umiera zaživa. Že sa dusí, v škole aj doma pod dohľadom matky, ktorá vie všetko najlepšie. Ako väčšina jej rovesníkov sa rozhodne svoj život radikálne zmeniť. Že to bude bolieť, si nepripúšťa. Komédia Lady Bird herečky a debutujúcej režisérky Grety Gerwig je neobyčajný film o obyčajnom dospievaní. Chytrý, úprimný a výnimočný, o čom svedčí jeden Zlatý glóbus a desiatky nadšených recenzií. Keby ste si chceli Christine (Saoirse Ronan) zaškatuľkovať, zaradili by ste ju medzi rebelky. Nie je nejako zvlášť pekná a tvár plnú vyrážok maskuje ružovými vlasmi. Nie je ani nejako zvlášť múdra a tento deficit vyrovnáva tvrdením, že má umelecké sklony. Asi najzaujímavejšie je na nej to, že ako symbol vzdoru odmieta svoje krstné meno, sama si hovorí Lady Bird a chce, aby ju tak oslovovali aj všetci ostatní. Keď sa s ňou stretneme prvýkrát, zažijeme jej brutálnu hádku s matkou, po ktorej naštvane vystúpi z auta. Idúceho. A pritom je táto večne naštvaná puberťáčka so zlomenou rukou (následok vyššie uvedeného incidentu) v skutočnosti citlivá duša, ktorá by sa len chcela správne zamilovať a nájsť zmysel života, a je nervózna z toho, že sa jej ani jedno zatiaľ príliš nedarí.

12. 4. / ŠTV / 19.30
THE FLORIDA PROJEKT – Filmklub K4 / 4 € / 3 €
Réžia: Sean Baker / USA 2017 / dráma / 111 min / ČT / MP 15
Výnimočný príbeh o detstve na Floride. Neďaleko Disneylandu na Floride stojí mnoho, kedysi populárnych, pestrofarebných motelov. Okúzľujúca šesťročná Moonee a jej kamaráti, ktorí si naplno užívajú leto, bývajú v jednom z nich. Radosť zo slobody, potulovania a neodolateľných kopčekov zmrzliny nemá nudný a zložitý svet dospelých šancu ohroziť. Čo na tom, že jej 22ročná mama každý týždeň ťažko zháňa peniaze na nájom a neskorými platbami dráždi starostlivého správcu Bobbyho. Je načase zoznámiť sa s novou susedkou a naplánovať pár ďalších šibalstiev! Režisér Sean Baker prichádza s neobyčajne silným filmom, ktorý sa stal miláčikom kritikov aj divákov hneď od svojho uvedenia na festivale v Cannes.

13. 4. / PIA / 19.30
FAKJÚ PÁN PROFESOR 3 / 5 €
Réžia: Bora Dagtekin / NEM 2017 / komédia / 120 min / ČD / MP 12
Samozvaný učiteľ Zeki Müller je späť. Silnejší než predtým, plný odhodlania a túžby dostať zo svojich študentov na čele so Chantal čo najviac. Veľa v nich ale už neostáva. Uspeje pri záchrane školy a jej chovancov? Zeki Müller (Elyas M’Barek) bol ako učiteľ-samouk vždy zástancom drsných a neobvyklých metód. Primerané násilie na žiakoch mu nikdy nebolo cudzie. Či už po nich strieľal, nasadzoval im putá, využíval elektrošoky alebo ich dokonca nútil sa niečo v škole naučiť. Ale teraz, v treťom diele filmovej série Fakjú pán profesor 3, prichádza okamih pravdy. Goetheho gymnáziu ubúdajú študenti a od ďalšieho školského roka mu hrozí zatvorenie. Poradca pre voľbu povolaní oznámil Zekiho triede, že po škole nemajú nikde žiadnu šancu a navyše ich teraz čakajú testy, ktoré majú preveriť ich schopnosť vôbec zmaturovať. Medzi učiteľmi aj študentmi zavládne desivá atmosféra. Pedagógovia sa boja, že prídu o prácu. Študenti prepadajú zúfalstvu z toho, že lepšia budúcnosť je pre nich v nedohľadne. Riaditeľka Gudrun Gerster (Katja Riemann) všetky tieto starosti s radosťou hodí na krk hlavne Zekimu a novej školskej posile Biggi Enzbergerovej (Sandra Hueller). Majú sa postarať o niekoľko rýchlych, výrazných študentských úspechov, aby zabránili zatvoreniu školy. A tak prídu na rad súťaže o najlepší študentský hudobný a výtvarný výkon, a najlepšie školské noviny. Na programe sa musí objaviť aj veľmi dôležitá kampaň proti šikanovaniu na škole. Je len na Zekim, aby svojich zverencov konečne donútil vziať osud do vlastných rúk. Lenže jedna vec je niekoho presvedčiť a druhá, aby to potom dotyční aj vykonali. Na rad prichádzajú ďalšie Zekiho novátorské pedagogické postupy zahŕňajúce aj nelegálne podkožné čipovanie študentov, aby nechodili za školu. Pretože študenti Chantal, Danger, Zeynep aj Burak majú okrem učenia aj iné, dosť odlišné problémy. Je vôbec nejaká nádej, že Zeki k maturite pretlačí celú 11. B?

14. 4. / SO / 15.30
SHERLOCK GNOMES – 3D / 6 €
Réžia: John Stevenson / USA/VB 2018 / animovaný / 90 min / ČD / MP 12
Dobrodružná detektívna animovaná komédia Sherlock Gnomes opisuje najväčší prípad sadrovej verzie legendárneho detektíva. Kto iný by mal vyšetrovať hromadné miznutie záhradných trpaslíkov? Kto by chcel preboha kradnúť trpaslíkov? Je to naozaj uletená otázka, pokiaľ však tiež nie ste sadrová ozdoba nejakej záhradky a nejde vám tým pádom o krk. Našťastie sa po okolí potuluje istý detektív Sherlock, ktorý sa do riešenia tejto záhady pustí s nasadením sebe vlastným. Škoda len, že je tiež zo sadry. Animovaná komédia Sherlock Gnomes voľne nadväzuje na úspešnú trpasličiu shakespearovskú adaptáciu Gnomeo a Júlia, len žáner romantickej drámy nahrádza detektívkou.

14. 4. / SO / 17.30
CESTA ZA KRÁĽOM TROLLOV / 5 €
Réžia: M. B. Sandemose / NÓR 2017 / fantasy, rodinný / 104 min / ČD / MP 12
Že sú trollovia len malé roztomilé bytosti? Ani nápad! Kráľ trollov je zlovestný a hrozivý obor z hôr, ktorý drieme vo svojej jaskyni a čaká na to, kým sa niektorá z princezien do svojich osemnástich narodenín nestihne vydať, aby ju mohol lapiť a zjesť. Espen ako najmladší z troch synov chudobného farmára,  je doma bitý a šikanovaný lebo nerobí nič užitočné, len chodí po lesoch s hlavou v oblakoch a chytá lelkov. Jeho jedinou úlohou, ktorú mu doma zverili, je udržiavať v kachliach oheň, aby nevyhasol. Je náhoda, že práve on v lese stretne princeznú Kristin, ktorá je na úteku zo svojho rodného hradu. Kristin je poriadne tvrdohlavá, neverí na staré historky o Kráľovi trollov, ktorý má zálusk na princezné, a hlavne si ani náhodou nechce vziať namysleného princa Frederika, ktorého jej vybral otec. Deň pred svojimi osemnástimi narodeninami dáva radšej prednosť ceste do neznáma. Bohužiaľ onedlho po stretnutí s Espenom zistí, že historky o trolloch sú pravdivé.

14. 4. / SO / 20.00
BESNENIE / 5 €
Réžia: Brad Peyton / USA 2018 / akčný, dobrodružný / 100 min  / ST / MP 12
Primatológ Davis Okoye (Dwayne Johnson), ktorý si drží ľudí od tela, zdieľa nepochybnú väzbu s Georgeom, mimoriadne inteligentnou gorilou o ktorú sa stará od jej dvoch rokov. Ale vykonaním nebezpečného experimentu, ktorý sa vymkne spod kontroly, zmení miernu opicu na zúrivé monštrum obrovských rozmerov. A aby toho nebolo málo, čoskoro sa objavia aj iné druhy zvierat, ktoré boli podobne zmutované. Vzhľadom na to, že sa títo novovytvorení alfa predátori rútia naprieč krajinou a ničia všetko, čo im stojí v ceste, Okoye a jeho tím vytvárajú protilátku, ktorá má zastaviť globálnu katastrofu a zároveň zachrániť strach naháňajúce stvorenie, ktoré bolo kedysi jeho priateľom.

15. 4. / NE / 15.30
KRÁLIK PETER / 5 €
Réžia: Will Gluck / USA 2018 / animovaný / 89 min / SD / MP
Rozprávková komédia podľa svetoznámych príbehov Beatrix Potterovej prichádza na veľké plátno! Rebelský králik Peter žije svoj veselý bezstarostný život spolu s ostatnými zvieratami na farme. Nový majiteľ statku sa však o svoj životný priestor deliť nemieni – a už vôbec nie so zvieratami. Začína sa tak bizarná vojna o teritórium medzi ním a obyvateľmi záhrady.

15. 4. / NE / 17.30
DEŇ ČO DEŇ / 5 €
Réžia: Michael Sucsy / USA 2018 / romantický / 95 min / ČT / MP 12
Romantický film Deň čo deň, nakrútený podľa úspešného bestselleru Davida Levithana, rozpráva príbeh 16-ročného dievčaťa Rhiannon, ktorá sa zamiluje do niekoho, kto sa prebúdza každý deň v inom tele a každý deň žije život niekoho iného. S pocitom, že sú si súdení, sa deň čo deň snažia nájsť jeden druhého, bez toho, aby vedeli, čo alebo koho im prinesie budúci deň. Čím viac sa milujú, tým viac je ťažšie zmieriť sa so skutočnosťou, že jeden z nich je každých 24 hodín niekým iným. Teraz musia čeliť najťažšiemu rozhodnutiu, aké kedy museli urobiť …

15. 4. / NE / 20.00
STRATILI SME STALINA / 5 €
Réžia: Armando Iannucci / VB/FRA 2018 / komédia / 106 min / ČT / MP 12
Veľký vodca padol. Priamo na koberec. Volá sa Stalin. Nad jeho mŕtvolou sa začína tragikomický boj o nástupníctvo. Súdruhovia z politbyra sa pomaly zbavujú dlhoročného strachu a začína to ozajstné divadlo. Ak sa vám to nezdá ako dostatočne dôvtipná zápletka, tak verte, že film Stratili sme Stalina vo svojej tragickosti a schopnosti uťahovať si z vysokých vecí je veľmi vtipný. V Rusku tento film zakázali.

17. 4. / UT / 19.30
DIEVČA S PERLOU – ART / 6 €
Réžia: Phil Grabsky / VB 2014 / dokument / 90 min / ČT / MP 12
Rovnako ako návštevníci Mauritshuis múzea v Haagu, môžu aj diváci v kinách obdivovať Dievčinu s perlovou náušnicou od Johannesa Vermeera a ďalšie slávne diela starých majstrov. Dievča s perlou je zase doma. Ikonický portrét neznámej ženy od Jana Vermeera putoval spolu s radom ďalších plátien mesiace po svete. „Stále viac ľudí jej hovorí Mona Lisa severu. Je svetovo známa, bola vynikajúcou veľvyslankyňou turné. Ľudia sa chodili pozerať na ňu, ale potom na výstave zostávali, „opisuje obraz riaditeľka múzea Emilie Gordenkerová. Dievča s perlou pred rokmi preslávil román Tracy Chevaliera a následný film. Dievča s perlou už ale nie je jediným lákadlom. Podobne ako ona, svoje minúty slávy teraz zažíva Stehlík Carla Fabritiuse. Ako vedúci motív si ho zvolila americká spisovateľka Donna Tarttová v rovnomennom románe, ktorý získal Pulitzerovu cenu. „Môžete vidieť maliarove pohyby rúk. Je to úžasná ilúzia, keď sa priblížite, vidíte ťahy štetcom, všetko veľké umenie má túto dvojakosť, „popisuje svoju fascináciu obrazom Donna Tarttová. Na stenách Mauritshuis visia ďalšie slávne diela. Napríklad Rembradtova Anatómia doktora Tulpa alebo Rubensovo Svetlo života. Tie na prienik do sveta literárnej fikcie ešte len čakajú.

18. 4. / STR / 18.00
HAMLET – Divadlo v kine / 8 €
Réžia: Lyndsey Turner / VB 2016 / 180 min / ST / MP 12
Populárny predstaviteľ Sherlocka Benedict Cumberbatch (nominant na Oscara za film Kód Enigmy) sa ukáže v titulnej úlohe Shakespearovej majstrovskej tragédie. Majstrovská tragédia o Hamletovi je najznámejšou a najčastejšie citovanou divadelnou hrou Williama Shakespeara. Aj vďaka mimoriadnej popularite Benedicta Cumberbatcha (Sherlock, Kód Enigmy) sa z nového Hamleta stala najväčšia divadelná udalosť sezóny, priťahujúca do londýnskeho národného divadla nezvyčajný záujem. Predstavenie bolo vypredané v priebehu niekoľkých hodín už rok pred svojou premiérou. V réžii Lyndsey Turner je to vizuálne ohromujúca produkcia so silnou atmosférou. Dráma Hamlet rieši otázku ľudskej existencie. Dánsky princ sa po vražde svojho otca snaží pochopiť a rozmotať spleť intríg na kráľovskom dvore. Podsúva sa mu dilema pomsty a šialenstva, a začína sa hra, v ktorej niet víťaza. Chumberbatch vkladá do role Hamleta pochmúrnu intenzitu. Táto klasika fascinuje a strháva aj vďaka jej súčasnej réžií. Lyndsey Turner často pretkáva inscenácie svojimi režijnými ozdobami, ako keď herci prejdú do spomaleného pohybu alebo zostanú nehybní. Na impozantnom javisku, ktoré sa zdá rovnako hlboké ako široké, sa otvára pôsobivá scéna znázorňujúca postupne sa rozpadávajúci kráľovský palác.

19. 4. / ŠTV / 19.30
ODNIKIAĽ – Filmklub K4 / 4 € / 3 €
Réžia: Fatih Akin / NEM/FRA 2017 / dráma / 106 min / ČT / MP 15
Je možné dosiahnuť spravodlivosť v svete plnom predsudkov a nenávisti? Katja je vydatá a spolu so svojím mužom Nurim a synom Roccom žije spokojným životom. Stačí však jeden moment a jej život sa zmení. Manžel aj syn zomierajú pri bombovom útoku. Je rozhodnutá urobiť všetko, aby dosiahla spravodlivosti. Môže sa jej to podariť?

20. 4. / PIA / 19.30
BESNENIE – 3D / 6 €
Réžia: Brad Peyton / USA 2018 / akčný, dobrodružný / 100 min  / ST / MP 12
Primatológ Davis Okoye (Dwayne Johnson), ktorý si drží ľudí od tela, zdieľa nepochybnú väzbu s Georgeom, mimoriadne inteligentnou gorilou o ktorú sa stará od jej dvoch rokov. Ale vykonaním nebezpečného experimentu, ktorý sa vymkne spod kontroly, zmení miernu opicu na zúrivé monštrum obrovských rozmerov. A aby toho nebolo málo, čoskoro sa objavia aj iné druhy zvierat, ktoré boli podobne zmutované. Vzhľadom na to, že sa títo novovytvorení alfa predátori rútia naprieč krajinou a ničia všetko, čo im stojí v ceste, Okoye a jeho tím vytvárajú protilátku, ktorá má zastaviť globálnu katastrofu a zároveň zachrániť strach naháňajúce stvorenie, ktoré bolo kedysi jeho priateľom.

21. 4. / SO / 15.30
SNEHOVÁ KRÁĽOVNÁ: TAJOMSTVO OHŇA A ĽADU – 3D / 6 €
Réžia: Alexey Tsitsilin / RUSKO 2016 / animovaný / 89 min / SD / MP
Pokračovanie populárnej animovanej série je opäť plné dobrodružstiev, humoru a kúziel. Naši hrdinovia sa stretnú s mágiou ohňa a ľadu a tak im bude chvíľu  poriadne horúco a chvíľu zas poriadne veľká zima. Hlavnou hrdinkou príbehu je opäť odvážna Gerda, ktorá porazila Snehovú kráľovnú a oslobodila svojho brata Kaia. Vďaka tomu sa z nich stali tak trochu rozprávkové celebrity. Kým Gerda to berie s nadhľadom, zasnený Kai sa o čosi horšie vyrovnáva so svojou popularitou, keď mu pri nohách pravidelne omdlievajú mladé dievčatá. Aby si od tejto vyčerpávajúcej slávy trochu odpočinuli, vydávajú sa do hôr za svojim trollským kamarátom Ormom, kde na nich však nečaká žiadna odpočinková dovolenka, ale parádne nové dobrodružstvo.

21. 4. / SO / 17.30
BACKSTAGE / 5 € 
Réžia: Andrea Sedláčková / SR/ČR 2018 / tanečno-hudobný / 100 min / OV / MP 12
ŽI SVOJ ŽIVOT… V to verí a podľa toho žije mladý zaľúbený pár spod Tatier plný ideálov a snov, Mary a Buddy. Spoločne so svojou tanečnou skupinou West Coast Crew snívajú o lepšej tanečnej budúcnosti a bohatstve. Najviac húževnatý je Buddy, ktorý je pre výhru schopný obetovať takmer všetko, aj lásku… a práve vtedy na scénu prichádza citlivý Hugo, u ktorého hľadá útechu a pochopenie Mary… Pri tanečnom súboji si ich všimne uznávaný producent a pozve ich na casting do tanečnej súťaže, ktorá by im otvorila dvere do sveta šoubiznisu. Aby si splnili svoj sen o úspechu a bohatstve, musia čeliť rôznym tvrdým prekážkam, kde sú ich vzájomné vzťahy a charaktery podrobené veľmi tvrdej skúške. Postupne sa stávajú miláčikom publika a producent pre väčšiu sledovanosť vyťahuje na verejnosť ich neľahké životné osudy a skutočnosti, ktoré môžu poriadne naštrbiť ich dlhoročné priateľstvo…

21. 4. / SO / 20.00
SÚBOJ POHLAVÍ / 5 €
Réžia: J. Dayton, V. Faris / USA/VB 2017 / komédia / 121 min / ČT / MP 12
On sa iba tak stavil, ona zmenila históriu. Existujú na svete rozdielnejšie bytosti ako je muž a žena? Ich večný súboj budú viesť v novej komédii „Súboj pohlaví“ oscarová Emma Stone ako silná žena a feministka a Steve Carell čoby sexistický šovinista. Bojovým poľom je tu okrem samotného života aj tenisový kurt, kde sa uskutoční vojna o všetko. O rovnoprávnosť, o slávu, peniaze, sebavedomie, lásku. Film vznikol na motívy skutočného tenisového zápasu, ktorý sa svojho času stal celosvetovou senzáciou a jedným z najsledovanejších televíznych prenosov všetkých čias. Do histórie vošiel ako Súboj pohlaví.

22. 4. / NE / 15.30
DVE A POL KAČKY / 5 €
Réžia: Christopher Jenkins / USA 2018 / animovaný / 91 min / SD / MP
Rodina, akú by ste nečakali. Tieto vtáky rozhodne nie sú nahnevané, svoj život si užívajú plnými zobákmi. Byť v husej koži je ťažká pohoda, predovšetkým pre gunára v najlepších rokoch. Animovaná komédia „Dve a pol kačky“ prinesie jednému takému gunárovi špeciálnu úlohu. Musí sa začať starať o dve malé kačičky a pomôcť im z bahna, ktoré tak trochu sám spôsobil. Ich spoločné dobrodružstvo ukáže, že rodina môže mať všetky možné podoby aj tvary a dokonca aj perie. A že priateľstvo a rodina je tá najväčšia zábava a jazda.

22 4. / NE / 17.30
STRUNY ČASY  / 5 €
Réžia: Ava Duvernay / USA 2018 / fantasy, sci-fi / 109 min / ST / MP 12
Od vizionárskej režisérky Ava Duvernay prichádza do kín veľkolepé dobrodružstvo, podľa románovej klasiky od spisovateľky Madeleine L’Engle. Príbeh je rozprávaný očami hlavnej hrdinky Meg Murryovej, ktorá bojuje s nízkym sebavedomím a túži zapadnúť medzi ostatných spolužiakov. Je dcérou svetoznámeho fyzika, je inteligentná a talentovaná, ako jej brat Charles Wallace. Ich situáciu skomplikuje zmiznutie ich otca pána Murreyho, ktoré má drvivý dopad na celú rodina a ich matke to zlomí srdce. Charles, Meg a spolužiak Calvin sa po týchto udalostiach dozvedia o existencii tzv. božských bytostí, ktoré prišli na Zem, aby našli pána Murreyho. Spoločne sa vydávajú na dobrodružnú cestu, pomocou skladania časopriestoru sú prenášaní za hranice fantázie, kde musia bojovať so silami zla. Na zem sa môžu vrátiť iba vtedy, keď nájdu silu k poraziť temnotu, ktorá sa rýchlo šíri celým vesmírom.

22. 4. / NE / 20.00
DUBČEK / 5 €
Réžia: Laco Halama / SR/ČR 2018 / historická dráma / 90 min / OV / MP 12
Historicky prvý hraný slovenský film o politikovi a štátnikovi Alexandrovi Dubčekovi.

24. 4. / UT / 19.30
ONI 2: NOČNÁ KORISŤ / 5 €
Réžia: Johannes Roberts / USA 2018 / horor / 85 min / ČT / MP 18
Malo to byť príjemné rodinné stretnutie v chatovej osade na brehu jazera, ale na miesto určenia dorazila iba jediná rodina. Všade je úplné ticho a nikde v okolí nikoho nie je vidno…až kým sa večer neozve zvonček na dverách. Za nimi stoja traja psychopati v strašidelných maskách a nožmi v rukách. Práve našli svoju korisť a lov sa môže začať. Rodičia alebo deti? Kto bude silnejší a prežije?

25. 4. / STR / 19.30
VADÍ NEVADÍ / 5 €
Réžia: Jeff Wadlow / USA 2018 / horor / 103 min / ČT / MP 15
Čo by ste robili, keby ste sa dostali do slučky v hre Vadí nevadí, kedy od splnenia úlohy závisí váš život? Nesplníš … Zomrieš! Horor od tvorcov filmov Očista a Všetko najhoršie.

26. 4. / ŠTV / 19.30
VNÚTORNÉ SLNKO – Filmklub K4 / 4 € / 3 €
Réžia: Claire Denis / FRA 2017 / dráma / 94 min / ČT / MP 15
Parížska umelkyňa a rozvedená matka sa rozhodne konečne nájsť pravú lásku. Isabelle je rozvedená umelkyňa, ktorá hľadá pravú lásku. Nádeje však často vkladá do mužov, ktorí sú pravým opakom ideálu takého muža. Film nie je plynulým príbehom, divák sleduje vybrané pasáže z Isabellinho života, aby si vyskladal jej osobnosť a na konci pochopil jej kľúč, podľa ktorého si hľadá „toho pravého“.

27. 4. / PIA / 19.30
AVENGERS: NEKONEČNÁ VOJNA / 5 €
Réžia: A. & J. Russo / USA 2018 / akčný, sci-fi / 156 min / ST / MP 12
Film Avengers: Infinity War prinesie na plátna kín najsmrtonostnejšiu a najepickejšiu vojnu všetkých čias. Film je zavŕšením desaťročnej cesty filmovým svetom štúdia Marvel. Avegners a ostatní superhrdinovia sa musia spojiť, aby skúsili poraziť mocného Thanosa skôr, ako jeho útok navždy zničí celý vesmír.

28. 4. / SO / 15.30
CHLOE A TRPASLÍCI / 5 €
Réžia: Peter Lepeniotis / USA 2017 / animovaný / 89 min / SD / MP
Chloe a jej mama Katarína sa už zasa sťahujú. Tentokrát si na novom mieste prenajali nádherný, rozľahlý, gotický dom, plný zvláštnych záhradných trpaslíkov. Dcéra ale nemá čas venovať svoje myšlienky novému domu. Začína chodiť do novej školy a snaží sa spriateliť sa so svojimi spolužiačkami. K týmto starostiam pribudla ešte jedna a to, že sa do nej zaľúbil susedov chlapec Liam, ktorý sa  pred ňou neustále predvádza a snaží sa upútať jej pozornosť. Postupne si ale Chloe začína všímať, že sa v dome dejú zvláštne veci. Všade sa povaľujú obaly od sladkostí, ktorá niekto pojedol. Akoby to mali na svedomí trpaslíci. Zdá sa jej, akoby ju pozorovali a občas na ňu žmurkali, niekedy si dokonca myslí, že sa hýbu. Chloe rýchlo pochopí, že nemá vidiny, ale že trpaslíci sú skutočne živí, zistí tiež, že sú tu preto, aby ochraňovali dom, ktorému hrozí nebezpečenstvo.

28 .4. / SO / 17.30
AŽ NA DNO / 5 €
Réžia: Wim Wnders / USA/NEM/FRA 2018 / dráma / 111 min / ČT / MP 12
Príbeh dvoch milencov, ktorí na pokraji svojho života spomínajú na spoločne prežité chvíle. Hrajú James McAvoy a Alicia Vikanderová, réžia Wim Wenders.

28. 4. / SO / 20.00
AVENGERS: NEKONEČNÁ VOJNA 3D / 6 €
Réžia: A. & J. Russo / USA 2018 / akčný, sci-fi / 156 min / ST / MP 12
Film Avengers: Infinity War prinesie na plátna kín najsmrtonostnejšiu a najepickejšiu vojnu všetkých čias. Film je zavŕšením desaťročnej cesty filmovým svetom štúdia Marvel. Avegners a ostatní superhrdinovia sa musia spojiť, aby skúsili poraziť mocného Thanosa skôr, ako jeho útok navždy zničí celý vesmír.

29. 4. / NE / 15.30
VČIELKA MAJA 2: SLADKÉ HRY / 5 €
Réžia: N. Cleary, A. Stadermann / NEM 2018 / animovaný / 89 min / SD / MP
Najnovšie dobrodružstvo včielky Maji a jej priateľov už čoskoro na plátnach kín. Včielka Maja poletí za Jej Veličenstvom včeľou Cisárovnou poprosiť o to, aby sa jej úľ mohol zúčastniť slávnych Sladkých Hier. Včelia Cisárovná Maji vyhovie, ale ak Maja prehrá, jej úľ príde o všetky zásoby medu. Podarí sa Včielke Maji a jej kamarátom Sladké Hry vyhrať?

29. 4. / NE / 17.30
BLOKOTI / 5 €
Réžia: Kay Cannon / USA 2018 / 100 min / ČT / MP 12
Partička teenagerov si vyrazila, aby si užili prvý sex. Ich rodičia si tiež vyrazili. Aby im v prvom sexe zabránili.

29. 4. / NE / 20.00
PEPÍK / 5 €
Réžia: Ján Novák / ČR 2018 / tragikomédia / 90 min / OV / MP 12
Smoliarom proti svojej vôli… Kolobeh ľudskej duše je nevyspytateľný a pokiaľ nenájde odpovede na tie správe otázky, nenájde svoj pokoj. A takto to má aj hlavný hrdina filmu. Pepa (Michal Suchánek) je outsiderom už od narodenia. Má okolo päťdesiatky a pracuje ako úradník. So svojou ženou (Petra Špalková), majú dve deti a vo svojej domácnosti je viac ako pod papučou. Rešpektu sa mu nedostáva ani od jeho potomkov. Uvedomuje si, že musí niečo zmeniť a dokonca veľmi dobre vie, čo by to malo byť. Lenže! Cesta k cieľu býva niekedy veľmi tŕnistá, a tak môžeme sledovať viac či menej márnych, niekedy až tragikomických pokusov hlavného hrdinu, začať svoj život konečne žiť. Podarí sa mu nájsť odpovede na otázky: „Prečo je vlastne na svete? Kde začína ten naozajstný život? Po narodení, po maturite, prvom sexe, svadbe, deťoch alebo až po smrti?“


Zľava 1€: deti, študenti, dôchodcovia
Zľava 2€: ZŤP

ART  – Umenie na plátne, SD – slovenský dabing, ČD – český dabing, ST – slovenské titulky, ČT – české titulky, OV – originálna verzia.