in

Deň otvorených modranských záhrad 2018

Pozvánka na 5. ročník putovania po otvorených modranských záhradách.

Dátum: 9.6.2018 od 14.00 h
Miesto: modranské záhrady

Myšlienku otvoriť bežne neprístupné parky, záhrady a dvory verejnosti, na Slovensku realizovala mimovládna organizácia Národný Trust n.o. Každoročne organizuje s partnermi Víkend otvorených parkov a záhrad, a to už od roku 2007. V Modre vzniklo občianske združenie Otvorené záhrady v roku 2014, ktoré sa stalo partnerom Národného Trustu n.o. a snaží sa predovšetkým prezentovať súkromné záhrady v meste Modra tak, ako to prebieha v západnej Európe, kde sú majitelia otváraných záhrad hrdí na to, že môžu byť zapísaní v zoznamu navštívených záhrad.

Po úspešnom prvom ročníku 2014, ktorý bol venovaný poznávaniu byliniek a zdravému životnému štýlu, sme sa roku 2015 zamerali na obdobie romantizmu v záhradnej architektúre. Téma tohto podujatia bola „ Ludevít Velislav Štúr a obdobie romantizmu“ a bola venovaná 200.výročiu narodenia Ľudovíta Štúra, ktoré sme si tento rok pripomínali. Roku 2016 bola zvolená téma Flower Power – sila kvetov, uctili sme si deti kvetov hippies. V Modre je pomník Johna Lennona a niektorí obyvatelia mesta spomínajú každoročne na deň, keď zomrela hudba.

Viac info: http://otvorenezahrady.sk/

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Written by Branislav Macháč

Študoval Sociológiu, Informatiku a neskôr aj Fotografiu. Písaniu a foteniu sa venuje niekoľko rokov. V súčasnosti je šéfredaktorom a hlavným programátorom tohto portálu. Miluje šport (bike, plávanie, turistiku), hudbu, knihy a umenie.

Pridaj komentár

Víno a levanduľa 2018

Noc literatúry Modra 2018